Davle - Pikovice

Jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších českých řek je Sázava. Je dlouhá přibližně 225 kilometrů a je oblíbená jak u vodáků, cyklistů, tak především u turistů. V úseku, který popisuji dnes, se můžete navíc i svézt Posázavským pacifikem vybudovaným v letech 1882-90. V letním období tu jezdí pravidelně známý parní vlak podle jízdního řádu. Vlak tu zdolává skalní tunely, průkopy a z oken uvidíte romantické údolí.
     Pro náročnější turisty doporučuji spojit výlet do Davle, odkud se dostanete do Pikovic ještě po červeně značené cestě dál na Medník. Tento kopec nese stopy po dolování zlata v 15. století. Do Davle se dostanete buď přímo z Prahy vlakem a ti, co sem přijíždějí z opačné strany jako já - směrem od Čerčan. Letovisko Davle je známé přeseděvším tím, že se tu stýká již výše zmíněná Sázava s Vltavou. Nachází se v hlubokém údolí a pohled na vysoké stráně s domy je opravdu zajímavý a netradiční.
     Výlet je to pohodový a vede převážně podél Sázavy. V Pikovicích za můstkem si pak můžete lehnout u Sázavy a třeba jako já změnit její ráz. Je tu totiž dost mělko a hodně kamenité dno. A tak mne nenapadlo nic lepšího, než nakupit několik kamenů na sebe - chtěl jsem původně v tomto místě postavit i přehradu... Ale vážně, v Pikovicích můžete i tábořit. Je tu pro to vytvořeno místo...stačí jen zaplatit. V každém případě je tu ale opravdu krásně. Doporučuji všem se sem zajet podívat.