turistika.jpg, 78kB
ZOO Jihlava 1.

V údolí řeky Jihlávky, v prostředí svahových i rovinatých expozic byla vybudována Zoologická zahrada v Jihlavě. Mezi prvními zahradami zde byla P1780168_small.JPG, 12 kBuskutečněna prohlídka zvířat "za vodním příkopem". Mimo venkovní areál se můžete podívat i do tří pavilonů.
     Jsou jimi exotarium s expozicemi opic a plazů, Amazonský pavilon a pavilon šelem. Na ploše devíti hektarů si v letních měsících můžete postupně poslechnout komentované krmení zvířat. Komu se nechce procházet, může se svést ZOO vláčkem. Zajímavostí zahrady je dětský koutek s neuvěřitelně velkou skluzavkou, ze které se můžete navíc podívat na část zahrady z výšky a Africká vesnice Matongo. V uměle vybudované domorodé vesnici jsou okrouhlé chýše, v některých se nachází i několik druhů zvířat (plameňáci, lemuři, kaloni, zmije, želvy). Uprostřed tohoto areálu je také restaurace.
     Na opačné straně ZOO je další dětské hřiště a "Archou". Než k němu dojdete, projdete letní expozicí dravců a sov. Kousek na ní je Shetlandský ostrov s majákem. Ten slouží také jako vyhlídka po zahradě.