turistika.jpg, 78kB
Kačina 3.

Některé zdroje uvádějí podobu zámku jako hlavní budovu s kruhovým sálem krytým kupolí v ose a nižší budovy někdejšího čestného nádvořírozevřeného P1390343_small.JPG, 5 kBdo širokého hemicyklu s příčnými křídly na koncích. V pravém křídle je divadlo s kaplí, v levé křídle sál knihovny.
     Po dokončení zámku bylo v objektu neuvěřitelných 125 místností. Jejich podlahy byly parketové s různými vzory. Většina místostí měla nástěnné malby a zajímovostí je, že v celém zámku byl slohově jednotný nábytek. Ten se dokonce vyráběl přímo na zámku. Zámecká knihovna čítala 40 000 svazků jak naučné, tak i odborné literatury a byla postupně doplňována až do 19. století.
     Divadlo už nebylo dokončeno za života Jana Rudolfa Chotka, ale až za jeho vnuka Jindřicha, který zámek zdědil. To se psal rok 1851 a hlediště mělo 500 míst k sezení. Jak divadlo, tak i knihovna a také lékárna jsou přístupné v jednom z placených okruhů.
     Chotkové žili na Kačině až do roku 1911, kdy zdědil zámek synovec posledního z rodu Chotků - Q. T. Hohenstein. Ten se ale neuvěřitelně zadlužil a na zámek byl uvalen konkurz. Za druhé světové války byl prodán a nakonec v roce 1945 znárodněn.