turistika.jpg, 78kB
Brno 2.

Bystrc, Černá Pole, Králové Pole, Líšeň, Maloměřice, Obřany, Pisárky, Staré Brno, Štýřice, Zábrdovice, P2030486_small.jpg, 13 kBŽabovřesky, Židenice. Brno leží na ploše 230 kilometrů čtverečných. Je tu stále na co koukat, co obdivovat.
   Pokud jde o architekturu, je tu například k vidění světově uznávaná vila Tugendhat (nacházející se v příjemné oblasti vilek a hezkých rodinných domků), Jurkovičova, Tesařova nebo vila Stiassny. Pokud jde o pohodu, je zde koupaliště či vyhlášená rekreační oblast - Brněnská přehrada (Prygl). Nachází se na okraji města na řece Svratce. Nad přehradou se tyčí hrad Veveří... A když už jsme u vody, město Brno nabízí na svých ulicích a uličkách P2030545_small.jpg, 16 kBvelké množství kašen, vodotrysků, rybníčků, šplouchátek, cákátek.
   Nedaleko přehrady se můžete zajít podívat do zoologické zahrady. Tygří skály, tropické královstvi, safari či dětšké zoo. Mají zde 785 zvířat 210 druhů, zástupců obojživelníků, plazů, ptáků a savců.
   Nesmím zapomenout ani na Brněnské výstaviště, na které se za chvíli musím vrátit, neboť můj čas vymezený pro návštěvu Brna pomalu končí. Pokud se chcete kulturně vyžít, je tu možné navštívit muzea či různé výstavy, botanická zahrada s arboretem tu také nechybí. Město je známé i oblíbenou, každoročně pořádanou Velkou cenou silničních motocyklů, pořádané na Masarykově okruhu.
   Na závěr bych využil slova Brňanky Jany: "Každé roční období i denní doba tu mají své kouzlo, svoji atmosféru". Procházet se po Brně a "nasávat" dojmy, to bylo i účelem mé dnešní návštěvy.