banner_zoo.gif, 82 kB
Rokytnice
v Orlických horách 2.
V prvním díle jsem popsal Rokytnici v Orlických horách, nacházející se na Rychnovsku - až po vznik železnice. V druhém opíši část textu po roce 1906 z informační tabule na P1460041_small.JPG, 6 kBP1450969_small.JPG, 8 kBnáměstí. Celou si můžete přečíst sami, až se sem zajedete podívat, je tu opravdu hezky.
     "Po vzniku čs. republiky v říjnu 1918 odmítlo německy mluvící obyvatelstvo připojení města a muselo zasáhnout vojsko. Pak se situace uklidnila, až po připojení města v roce 1938 k Německu a následnému vysídlení českého obyvatelstva. Po válce následoval pro změnu odsun německého obyvatelstva...
V srpnu roku 1968 město obsadila vojska Varšavské smlouvy, aby tu zůstala "dočasně" až do března 1991. Už od roku 1990 město usiluje o rozvoj lehkého průmyslu a především o zesílení turistického ruchu."
     Pokud máte zájem o různé prospekty či suvenýry, můžete si na náměstí zajít do Informačního střediska. A pohlednice si můžete zakoupit v několika prodejnách novin ve městě. O občerstvení tu také není nouze, tak co ještě dodat na závěr? Orlického hory a jejich města a městečka, řeky, říčky i potoky mají své osobitné kouzlo - turistice zdar!