banner_zoo.gif, 82 kB

Jihlava - ZOO 2.
Jsme v zoologické zahradě v Jihlavě a procházíme se po areálu. Pokud jde o jednotlivé druhy zvířat, je jich tu k vidění 151 druhů.      Zajímavým druhem je například baribusa celebeská. Samci mají výrazné špičáky, samice má jen dvě mléčné bradavky. Baribusa má silnou a vrásčitou kůži, která je řídce porostlá štětinami. Žije pouze na Celbesu a přilehlých ostrovech.
     Velmi energickým a malým druhem medvěda je medvěd malajský. Liší se od ostatních krátkou přiléhavou srstí. Má výrazné černé nebo hnědé zbarvení a většinou na hrudi žlutavé zbarvení ve tvaru písmene V. Zvláštní je i jeho dlouhý jazyk. Má velkou sílu v předních končetinách (na kterým má dlouhé drápy) a přední části těla. Díky tomu si dokáže obstarat potravu na stromech. Živí se především rostlinnou potravou a miluje sladké ovoce. Žije v horských a nížinných pralesech, v tropických a subtropických oblastech jihovýchodní Asie.
     Pro mne se při vyslovení ZOO Jihlava vybaví především kapybara. Je to největší hlodavec, příbuzný morčatům, měřící až metr, vážící i 50 kilogramů a vysoký půl metru. Má velmi rád blízkost řeky, bahnitá a vlhká místa. K tomu je uzpůsoben tím, že má krátké plovací blány. Kapybara je býložravec a má krátkou srst s hnědým zbarvením. Na souši vypadá neohrabaně, ale když se dostane do vody, je neuvěřitelně energický. Může se dokonce i na několik minut ponořit.